• EBRU ERİGÜR

Sen Değişirsen Her Şey Değişir / Başak Sayan

Selamlar!

N’ aptınız? Korona sizi de çıldırttı mı? Ben şimdi şimdi darlanmaya başladım. Balkona gelip amaçsızca kafa ütüleyen kargalarla falan kavga ediyorum. Dışarı çıktığımda inşallah saldırmazlar

Yine, her zaman olduğu gibi, uzun bir zaman sonra buradayım. Açılışı da canım Başak Sayan’ ın okuduğum dördüncü kitabı ile yapmak istedim. Yazarı Nigahdar ile tanımıştım ve anlattığı hikaye, dili beni çok etkilemişti. Sonrasında instagram hesabını takibe aldım ve gördüm ki meditasyon üzerine de paylaşımları var ve 21 günlük yaratım meditasyonundan bahsediyor. Denemekten ne zarar gelir dedim ve ben de dahil oldum bu meditasyon zincirine. O zamanlar tam bir bunalımın içerisinde olduğum için kendi kendime yaptığım meditasyonlar zaten mevcuttu ama başlattığı zincire de katılmak istedim. Ne bunalımı, ne oldu derseniz çook uzun hikaye! Belki sonra anlatırım.


Sıkıntılı geçen bir sürenin sonunda denk gelmiştim. Zamanı geldiği için mi yoksa o meditasyonun gerçekten bir faydası mı oldu bilemiyorum ama dördüncü gününde olmasını hayal ettiğim şeyler gerçekleşti. Sonrası ışık hızında geçen toplam 8 ay.

Başlangıçta kendi özel hayatından bahsediyor yazar. Sonrasında biraz bilimsellik ve karşılaştırmalar gidiyor devreye. En sonunda ise 21 günlük meditasyonun gün gün nasıl yapılacağını tarif ediyor. İlgisi olanların fayda göreceğine inanıyorum.

Bu arada yazarla tanışmayı içten içe o kadar istiyordum ki sanırım o da olacak. Şöyle ki bu kitap ilk çıktığında hemen siparişimi verip almıştım kitabı. Fakat iş ve şehir değişikliği, ardından kendi evime çıkma koşuşturması derken kitap ortadan kayboldu. Tekrar alıp okuma niyetindeyken Başak Sayan bir paylaşımında imzalı kitaplarının içine not yazdığını, o notu bulan kişilerle de korona sonrası bir araya geleceğini yazdı. Evvet buluşuyoruz hadi bakalım diyerek verdim siparişi. Bilin bakalım içinde not olan kitaplardan biri kime denk geldi?


Bit artık lanet olası korona. Gün boyu toplantı yapıp, yorgunluktan yattığım yeri bilemediğim günleri bile özledim.

Neyse hadi bir sonraki “uzuuun bir süre sonra tekrar merhaba” başlangıçlı paylaşımda görüşmek dileğiyle… Benim sayemde kitabı okursanız mutlaka yorumlarınızı bekliyorum.


15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör