• EBRU ERİGÜR

Niyet Defteri / Meltem Güner

En son güncellendiği tarih: 28 Eki 2020

Mükemmel bir başucu kitabı tavsiyesiyle buradayım. Instagram'da takip edenler mutlaka paylaşımlarımda birkaç kere görmüşlerdir. Niyet etmenin verdiği huzurla sizi saran çok güzel bir kitap. Niyet, dua, beddua, dilek arasındaki farkı bu kitabı okursanız anlarsınız. Benim farkındalığım değişti mesela. En büyük faydası şu oldu; evrene ne gönderirsen karşılığında onu alıyorsun. Pozitif gönder, pozitif al bilinci pekişti.


En çok dikkatimi çeken şey şu oldu kitapta; her ne kadar iyi niyetli söylesek de bazı kelimeleri, niyetleri o kadar yanlış ve yersiz kullanıyoruz ki, ister istemez kendi işimizin önüne taş koyuyoruz.


Malum Türk milleti şöyledir mesela; yeni araba alan yakınına, dostuna, ya da herhangi birine "tamamen iyi niyetiyle" Allah kazadan beladan korusun der. Bunu ben de çok yapıyordum. Ta ki bu kitabı okuyana kadar. Neden kaza bela kelimelerini zikredip onu çekiyoruz ki? Olumsuzluk ekleri hükümsüzdür. Korku ve endişe en büyük frekansları taşıyan lanet olası şeylerdir. Onun yerine, hayırlı olsun, güzel mutlu sağlıklı günlerde kullan diyerek iyiyi ve olumluyu çağırabiliriz.


Kitapta anlattığı da bu zaten. Evren olumsuzluk eki olan -me, -mayı algılamazmış. Rabbim gösterME, kaza bela verME, iş görüşmem kötü geçMEsin, ya da toplantıma geç kalMAyayım gibi gibi kurduğunuz bütün cümleler aslında şunlar demek oluyor, daha doğrusu evren şu şekilde algılıyor; "Kaza bela gelsin, iş görüşmem kötü geçsin, toplantıma geç kalayım."


Meltem Güner çok güzel bir örnekle açıklamış bu durumu;


"Neden istemediğini ifade edersin?"


"Bir lokantaya girdiğinde, Sakın bana köfte getirme, kabak tatlısı verme, tereyağı dökme gibi ifadeler kullanır mısın?”


Elbette kullanmazsın. Gider normal insanlar gibi ne istiyorsan onu söylersin. Normal değilsen orasını bilemeyeceğim tabii :)


Kitapta daha birçok faydalı şeyden söz ediyor. Karar vermek, paranın senin için ne ifade ettiği, bereket enerjisi, niyetin nasıl doğru bir şekilde edileceği, yokluk bilincinden özgürleşmek,denge yasası, arınma niyetleri, özelikle güneş ve ay tutulmasında yapılacak ritüeller... Benim başucu kitabım. Çok faydasını gördüm. İnanarak uygulayanların da çok faydasını göreceğine inanıyorum. Alıp okursanız görüşlerinizi bilmek isterim. Lütfen benimle paylaşın. Paylaşın da kafam dağılsın. Zira bu dönem biraz sıkıntılı bir süreçten geçiyorum.

12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör