• EBRU ERİGÜR

Hadi Bakalım!

Herkese merhaba,

Bundan önce sene bitmeden hep veda yazısı yazardım mutlaka. Başıma gelmeyen kalmamıştı. Rutini değiştiriyorum şimdi. Veda değil bir hoş geldin ve planlama yazısı olacak bu sefer.


Olumsuzluklarla dolu geçen bir seneyi geride bıraktık. Olumsuzluk listesinin en başında hala daha kurtulamadığımız Covid-19 var. Artık herkesin burnuna kadar geldi evlere tıkılıp kalmak. Evlere tıkılıp kalmaktan daha da büyük sorunları olan binlerce insan var üstelik. Size de öyle geliyor mu bilmem ama bu sene boşa geçmiş gibi geliyor bana. Ömrümden bu senenin yaşanmış sayılmasına tahammül edemiyorum. Yaşıyla hiç derdi olmayan ben, sırf bunun için hep 1 eksik söyleyeceğim bundan sonra. 29 mu oldum 28'im. 30 mu oldum 29' um. Bana ne! Evet birçok şey öğretti bana ama yeter baydı artık. Kaldık evde kurulmuş turşu gibi. Bir de mantıksız sokağa çıkma yasakları üstüne tuzu biberi oluyor her şeyin.


Halbuki 2020' ye ne de güzel girmiştik. Diyordum ki oh be sevdiğim işi buldum. Kendi evime taşındım. İstanbul' dayım ve mümkün olan her fırsatta deli gibi gezeceğim. Her ay başka bir şehirde olacağım mümkünse. Antep' e baklava yemeye falan gideceğim hayalleri kurarken, tek eğlencem markete ve çöp atmaya gitmek oldu. Tamam biraz fazla abartıyor olabilirim arada ofise, toplantıya falan gidiyorum da yetmiyor işte yetmiyor. Lanet olası korona.


O kadar evden çıkmamışım ki uzun bir süredir geçen gün 25 dakika mesafede olan gideceğim yere yürüyerek gideyim dedim ne fark ettim biliyor musunuz? Yürümeyi unutmuşum! Yok yok şaka değil bildiğin adım atmak nasıl bir şey yeniden öğrendim. Giderken 5-6 kere tökezledim falan. Hoop evet biraz yukarı kaldırıyorsun, evet ileri bırakıyorsun. Mükemmel! Şimdi bunu diğer ayak için de yapıyoruz ve sürekli tekrar ediyoruz. Sağ, sol, sağ, sol. Tebrikler! Yürüyoruz. Bu acı aydınlanma ile yeni yıl yapılacaklar listesi oluşturuldu tabi hemen. En başında evde de olsa acilen hareket etmeye başlanacak. Araştırmaya koyuldum hemen. Çok tatlı bir spor eğitmeni buldum yarın ilk online sporuma başlıyorum. Toplantısından, yılbaşı eğlencesine, konserinden eğitimine kadar her şey online yapılabiliyorsa pek tabii spor da yapılabilir tamam mı?! Mecburiyet ya da itici güç olmayınca bu süreçte her şey daha zor. Kendi kendime yapamıyorum madem gereken yapılacak. O kadar!


Listenin ikinci sırasında hemen ara verdiğim ve ara verdiğime pişman olduğum meditasyon geliyor. Düzenli hale getirmek için varımı yoğumu koyuyorum ortaya. Bu konudaki farkındalığı yarattığı ve küllerimi eşelediği için şirketimin eğitim ve gelişim sorumlusu Buse' ye teşekkürü bir borç bilirim :) Hadi bakalım!


Üçüncü sırada yine hayatın telaşına, işin yoğunluğuna kendimi kaptırıp, kafamı bir türlü toplayamadığım için ara verdiğim kitap okumak var. Başlangıç için her iki haftada bir kitap bitirme sözü verildi. Kime mi? Tabi ki kendime.


Devamında yazmaya yeteri kadar vakit ayırmak geliyor. Hatta mümkünse çekilecek videoların çekilmesi. Zamanını ve kabuğunun kırılmasını bekleyen yeni radikal kararlar da var. Onları da bir ara yazışırız. Daha oluşum aşamasındalar. Ve daha bir sürü yapılmayı bekleyen şey var tabi.


Peki sizin planlarınız ya da kendinize verdiğiniz sözler neler? Tavsiyem mutlaka bir listeniz olsun. Yapmasanız, yapamayacak bile olsanız kesinlikle olsun.


İçimde 2021' e dair çok ama çok güzel bir his var. Muhteşem şeyler olacakmış gibime geliyor. Umarım hepimiz için sağlıklı ve hayallerimizi gerçekleştireceğimiz bir yıl olur. Hadi hayırlısı!186 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör