• EBRU ERİGÜR

Bolu Yedigöller / Yıllık İzin

Merhaba!


Uzun bir aradan sonra nihayet yıllık iznimi kullandım. İmkânım elverdiğince gezmeye çalıştım. İşin verdiği stresten uzaklaştım, kafamı az da olsa boşalttım, görüntüsünü kaybettiğim pozitif hayat penceresinin kıyısından yakalamak için çabaladım (ama yakaladım diyebilir miyim bilemiyorum), ayaklarım kopana kadar yürüdüm, bol bol fotoğraf çektim, güneşi gördüm ve D vitamini depolarımı doldurmaya çalıştım...


Önce biraz oksijen alayım biraz yürüyeyim de ayaklarım açılsın dedim. Bu sebeple "bankacı poposu" olma yolunda ağır ve emin adımlarla yürüyen popoma karşı bir hareket başlattım. Bütün sene oturdun, yeryüzü görmek yok sana diyerek cezalandırdım kendisini. İlk durak olarak da dağlara ve göllere vurdum kendimi.


Yedigöller; evet mevsimi değil fakat şimdi bile güzel. Hava da şansıma güzeldi. Bütün sene kar göremeyen ben, tepelerde az da olsa kar gördüm. Doğa bu. Her mevsim ayrı güzel. Yedigöller' in mevsimi olmasa ne olacak. Mis gibi temiz havayı içime çekip geldim. Sonbaharda yine giderim belki o muhteşem renkleri görmek için kim bilir?


Bu yazıyı burada noktalayıp Eskişehir gezim hakkında yazdığımı da okumanızı tavsiye ediyorum.


Bir sonraki postta görüşmek üzere,


Sevgiler.15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör