• EBRU ERİGÜR

2019

2019 hoş mu geliyor, boş mu bilemem ama 2018 bir şekilde bitti.


Doğa Rutkay Kamal Instagram'da elveda 2018 konseptli paylaşımında şöyle yazmış;


“Ne oldu?

Ne yaşadım?

Ne hissettim?

Canımı acıtanlar?

Hatalarım?

İyilikle uğurladıklarım?

Başarılarım?

Bir daha asla yapmam dediklerim?

Çevreme faydam oldu mu?

Önyargılarımdan vazgeçtim mi?

Kaç kere seni seviyorum dedim?

Kimi ya da kimleri bir daha görmek istemem?

Okudum mu yazdım mı çizdim mi?

Sevgimi gönlümü zenginleştirdim mi? Ve daha niceleri... ”


Herkes kendinden bir şeyler ekler bu sorulara. Ve herkesin farklı bir cevabı vardır bu sorular için eminim. Ben örnek vereyim kendimden birkaç tane;


Neler yaşadım, gördüm, okudum?

Hangi şarkıyı defalarca dinledim?

Nereleri gezdim, yeni ne keşfettim?

Kendimde yeni ne keşfettim?

Asla yapmam dediğim hangi şeyleri yaptım?

Ya da bir numaralı alışkanlığım asla ama asla bırakmam dediklerimi gözünün yaşına bakmadan postaladım?

Kimin ağzını burnunu kırıp, kafasını duvara sürtüp kıvılcımlar çıkartmak istedim?

Kimin arabasını çizip, lastiklerini patlatmayı ya da frenini boşaltmayı aklımdan geçirdim? Ay bir dakika son iki sorunun cevabı tek kişi çok kinliyim affedersiniz. (Lanet olasıca pislik!)

Kimleri tanıdığıma tekrar şükrettim? Kimleri hayatımdan çıkararak doğru bir karar almışım dedim?

Hangi yeni alışkanlıkları kazandım?

Kimlere seni seviyorum dedim ya da kaç kişiye?

En çok neyden pişman oldum, en çok neden kendime kızdım ya da başkasına?

Ve daha niceleri...


Mühim olan bir şeylerin farkında olmak ve kendini bilmek. Benim için çok parlak, çok şahane bir yıldı diyemeyeceğim. Patladım sıkıntıdan. İş ile alakalı geçici çözüm olarak gönülden istediğim tek şey vardı bir tek o oldu. Onun dışında her şey yarım, her şey eksik ve yeteri kadar tatmin etmeyen boyuttaydı. Diyorum ya bir şekilde bitti diye. Ama buna da şükür. Sağlığım ve sevdiklerim yerli yerindeydi. En önemlisi de sağlık değil midir zaten? Hep öyle denir ya! Her şeyin başı sağlık.


Karamsarım bu aralar. Dakikam dakikamı tutmuyor. Ebruliyim biraz. Önce bir kızarım öyle denince. Sonra kızmam yetmez, annemle babam ne düşünerek ismime karar kılmış diye derin düşüncelere dalar onlara da kızarım. Önce parlarım, saldırır, zarar veririm. Sonra zamanla söner, sakinleşir hak vermeye başlarım. Bazen de hak vermem. N'apim? Tabiatım böyle! İdare etmesini bilene çocuk oyuncağıyım, bilmeyene acımasız, yılan dilli. Aaa unutmadan, bencil ve verilen değeri haketmeyen biri de olabiliyorum bazen. Dedim ya işte. İdare etmesini bilmeyene...


Ay çok güzel bir seneydi oh oh falan diyemedim kusura bakmayınız. Belki keyfim yerinde olsa daha eğlenceli bir şeyler yazabilirdim ama olmayınca olmuyor. Yine de getirdikleri ve götürdüklerine çok şükür. Bu sebeptendir ki 2019' dan ve kendimden beklentilerim biraz fazla. O yüzden güzel bir niyette bulunmak herkesin işine gelir bence :) Gelin birlikte 2019 için bir niyette bulunalım.


Sevdiğimiz ve sevildiğimiz, anladığımız ve anlaşıldığımız, işlerimizin kolaylıkla aktığı, ruhla ve bedenle, bolluk bereket içinde, Saygı duyduğumuz ve saygı gördüğümüz, her işimizden hayırla ve kazançla çıktığımız, Her an yenilendiğimiz, bırakmak istediklerimizi kolaylıkla bıraktığımız, Hayatın tüm farklılıklarını ve barındırdığı güzellikleri kucaklayarak, Canlı, neşeli verimli ve huzurlu, başladığımız işleri tamamladığımız, Baktığımızı görmeyi, işittiğimizi duymayı, dokunduğumuzu hissetmeyi, hayatın içinde bize sunulan güzellikleri fark ettiğimiz, İfadelerimizin işitildiği, idrak edildiği, şuur yarattığı, Mucizelerin sunulduğu, dengemizi bozduğumuz ve aşırıya gittiğimiz hallerimizi bırakarak, kendi merkezimizde, hayatı uyum içinde yaşadığımız, Sevdiklerimizle ve sevenlerimizle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu, başarılı ve tatmin olduğumuz bir yıl olsun!


Son, ki, üç, dört! 

Yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl sizlere kutluuu olsuun!

Yeni yıl, yeni yıl, yeni yı......   :)  

Tamam tamam. Hadi iyi seneler!

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör