• EBRU ERİGÜR

28 mi? Gönder Gelsin!

Sağlı sollu girişen 2019 artık halime acımış olacak ki bitmeden bomba gibi kıyaklarla geldi. Davullu zurnalı, halaylı göbek atmalı bastım sonunda istifayı. Bundan sonra her sene kutlamaya karar verdim.


Elveda banka. Elveda “mayışı” yatmayan müşteriler. Elveda üç kuruş parasıyla dünyaları ben yarattım havalarıyla gezen anlayışı kıt insanlar. Elveda iki dakika beklemek koyduğu için avazı çıktığı kadar bağıranlar. Elveda hiçbir şeyden anlamayan, kötülükten beslenen, işi gücü bütün gün telefonda dedikodu yapmak olan yönetici müsveddeleri. Yaşasın oh be diyerek nefes almak. Yaşasın yeni başlangıçlar. Yaşasın sevdiğin işte, huzurlu bir ortamda çalışıyor olmak!


Doğduğum ay diye mi bilmem ama son birkaç senede deneyimlediğim şey Kasım’ ın bana uğurlu geldiği. Sıkıntılı geçen bir sürecin ardından nihayet istediğim şeylere ulaşmış olmanın verdiği mutlulukla bu satırları yazıyor olmak paha biçilemez. Hani derler ya ne çektiğimi bir ben bir Allah biliyor diye. Aynen öyle bir süreçti.


Instagram’ da yaptığım paylaşımda dediğim gibi 10 sene gibi geçen dolu dolu 3 seneyi ardımda bırakarak, kendimce radikal kararlar alarak, konfor alanımı terk etmeyi göze alıp bir, hatta birden fazla değişiklik yaptım. Ailemden ve evimden ayrı, bir gözü hep açık uyuyan İstanbul’ da, bir nev-i tek başıma, çabalayarak yaşayacağım yeni bir hayata merhaba dedim.


İnanarak söylemeye başladığım günden beri, mucizevi bir şekilde istediklerimin gerçekleştiği mottomu buraya da yazıyorum. Her şey çok güzel. Her şey çok daha güzel olacak!


Bu arada hoş geldin 28 yaşım. 27′ de biraz salladın. Sağlık olsun. En nihayetinde olması gereken her şey olması gereken en uygun zamanda gerçekleşiyor. Kabule geçip, bunun da gelip geçici bir durum olduğunun farkına vardığında her şeyin çok daha iyiye ve güzele yöneldiğinin farkına varıyorsun.


Yaşayacağın ya da yaşayamayacağın, göreceğin ya da göremeyeceğin, deneyimleyeceğin ya da deneyimleyemeyeceğin, tanıyacağın, belki de tanıyamayacağın birçok durum ve kişi olmaya devam edecek. Her birinin tadı farklı. Her birinin ayrı ayrı tadını çıkar.


Sağlıklı ve güzel bir yaş olsun!

26 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör